Eko przez świat, eko przez życie
  • angielski
  • polski
Be the change everywhere you go, others will follow
  • angielski
  • polski

INSPIRACJE Z GŁÓW GWIAZD

W sklepach pojawiają się już produkty z motywem Bożego Narodzenia, prawda? To także ostatni moment, żeby planować sylwestra, a ze świętowaniem Nowego Roku wiąże się odwieczny kobiecy dylemat – zaplanowanie sylwestrowego wyglądu. Wtedy właśnie my, kobiety, wpisujemy w wyszukiwarkę internetową hasło „modne fryzury” i „fryzury gwiazd”.

Niewątpliwie fryzury celebrytów inspirowały nas od wieków. Osoby znane w show-biznesie uchodzą za wzory do naśladowania, ale niektóre z nich to prawdziwe ikony. W latach 60-tych takim wzorem była Marilyn Monroe i jej platynowe włosy. Niewiele osób nawet teraz wie, że Marilyn urodziła się jako brunetka, zaś plotka głosi, że na początku kariery do zupełnie odmiennego koloru namówił ją mąż. Tak czy inaczej fryzura Marilyn – krótkie, falowane, jasne włosy – uchodzi z całą pewnością za jej znak rozpoznawczy.

W latach 90-tych na głowach zapanowała moda na Rachel z serialu „Przyjaciele” – charakterystyczne pasemka i cieniowane włosy. Każdy fryzjer wiedział doskonale, co oznaczają słowa: „Na Jennifer Aniston, poproszę”. Ponadto aktorka do tej pory jest uznawana za wzór do naśladowania, jeśli chodzi o fryzurę, a dziennikarze śledzą każdą zmianę na jej głowie.

Gwiazdy wciąż nas zaskakują – fryzurami, kolorami włosów, używanymi ozdobami (w szczególności Lady Gaga) i poruszony temat w zasadzie nie ma końca. Jeśli jesteście ciekawi, na czyjej fryzurze skupimy ognisko soczewki następnym razem – sprawdzajcie blogowe aktualizacje!